Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ELGIS-Garbatka Sp. z o.o.

ELGIS-Garbatka Sp. z o.o.

Jakie jest przeznaczenie bram i słupów sygnalizacyjnych

Duża część kierowców wcale się nie zastanawia nad tym, z czego się składa infrastruktura ulic i dróg, po jakich poruszają się codziennie. Rzeczywiście faktycznie zauważają znaki czy światła, ale już w jaki sposób są one przyczepione niekoniecznie. A przecież takie wyposażenie ma ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jazdy, bowiem jest dzięki temu możliwość na sprawne sterowanie ruchem. Szczególnie to dotyczy sygnalizacji, która przeważnie działa przez cały czas, i w wielu przypadkach musi obsłużyć kilka pasów. Sterowanie poszczególnymi światłami odbywa się za pomocą nowoczesnych algorytmów, natomiast tak samo ważne jest to, jak się je fizycznie zamontuje.

W końcu takie światła mogą nawet ważyć do kilku kilo, a są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym naprawdę mocne podmuchy wiatru. I to zamocowanie musi zostać zrobione na tyle solidnie, żeby nawet w czasie wichur nic nie odpadło. Dlatego też słupy sygnalizacyjne dedykowane do takich celów projektuje się odpowiednio, tak żeby to bezpieczeństwo a jednocześnie funkcjonalność zagwarantować. Tego typu słupy w zależności od miejsca ustawienia będą miały różny wygląd. Jeżeli światła mają obsługiwać drogę o niewielkim ruchu, to bez problemów wystarczy ich zamocowanie na pionowym stojaku.

Czasami z uwagi na miejsce takiej możliwości może nie być, i wtedy można zastosować wersję z wysięgnikiem. Tego typu rozwiązanie dobrze się też sprawdza w przypadku, gdy jezdnia będzie miała kilka pasów. Wysięgniki skierowane być mogą lekko pod skosem do góry, albo też całkiem w poziomie. Niejednokrotnie na tego typu słupach montowane są dodatkowe elementy, przykładowo czujniki ruchu, kamery czy nawet zwykłe drogowe znaki. Przy naprawdę szerokich ulicach wartą rozważenia opcją są chociażby bramy sygnalizacyjne. Z uwagi na to że są one złożone z dwóch słupów w pionie i umieszczonej między nimi poziomej poprzeczki, to dają dużo korzystniejsze parametry związane z wytrzymałością. Tego typu elementy produkowane są przeważnie z dobrej jakościowo stali, i dodatkowo zabezpieczone przed działaniem korozji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.